Proč máme rádi příze značky Katia

příze značky Katia
Kategorie: 
| 2 minuty čtení |
31.3.2023

Znáte příze Katia? Společnost Katia působí ve světě textilu od roku 1951. Tak dlouho věnuje svoji lásku a nadšení přízím a navrhování oděvů pro ruční pletení a háčkování. Příze Katia si oblíbili milovníci ručních prací po celém světě. I nás si velmi rychle získaly skvělou kvalitou, přírodními materiály a pestrou škálou textur i barev. S velkou radostí představujeme příze Katia i českým pletařkám. Zveme vás na krátkou prohlídku našich oblíbených klubíček značky Katia. 

 

Co nabízí příze Katia?

  1. spojení tradice s aktuálními trendy
  2. Concept by Katia - jednoduché, moderní, funkční
  3. mnoho návodů na pletení a háčkování
  4. přírodní materiály - jemné merino, organická bavlna, kašmír, hedvábí, mohér
  5. kvalitu a radost z tvoření

 

Concept by Katia

Hlavní produktová řada Katia má i svoji mladší sestru. Jmenuje se  Concept by Katia a  přesně vystihuje požadavky moderních pletařů. Čerpá z přírody, nabízí chytrá řešení a směle kombinuje různé materiály tak, aby nám nabídla maximum pohodlí a luxusu. Nabízí jednoduché, moderní příze pro současný styl pletení. Vždy dbá na vytříbenou kvalitu materiálu i zpracování, s přízemi se radostně pracuje a báječně se nosí. Rádi se inspirujeme ležérními návody na pletení i háčkování, které Katia nabízí ve svých krásných magazínech. Vybrané návody u nás můžete získat zdarma.

 

Kvalita a pohodlí na prvním místě

Precizní zpracování vlákna je u Katia samozřejmostí, stejně jako široké barevnice v trendy odstínech. Vybíráme pro vás přírodní směsové příze, které poskytují nebývalý komfort při nošení a pletou se skoro samy. Katia často používá řetízkovou strukturu vlákna. Je pro jehlice i háčky velmi výhodná, zrychluje práci, vlákno se netřepí a má výbornou odolnost proti mechanické námaze. Přesto neztrácí nic ze své pružnosti, úplety jsou měkké a splývavé.

Základ příze často tvoří jemné merino a hladká bavlna, skvělé duo na celoroční kousky do každého šatníku.

 

Bavlna s kašmírem je nepřekonatelná do teplých letních měsíců. Chladivá, splývavá a odolná. Výborně ji snáší i velmi citlivé osoby. Těm doporučujeme vyzkoušet i spojení merina s hedvábím, příze z kolekce Silky Lace jsou nádherně leské, hladké a báječně se nosí.

 

Netradiční kombinace bavlny a mohéru vám dopřeje nadýchaný, lehký úplet na topy, svetříky i šátky. Novinka sezony 2021/2022 s názvem Mohair Cotton nás nadchla sytými barvami, ale zejména nádherným úpletem, který se krásně nosí. Jedinečný vzhled, skvělé pohodlí.

 

Příze ponožkového typu od Katia přinášejí skvělý komfort při nošení i údržbě. Doporučujeme na všechny projekty, ve kterých potřebujete odolnou přízi, která se zároveň příjemně nosí. Bonusem je výborná odolnost a snadná údržba. Katia nabízí 4vrstvé i 6vstvé provedení, navíc i ponožkové specialitky s kašmírem. Zkušení pletaři už vědí, že ponožkové příze jsou výborné na spoustu projektů - čepice, svetry, rukavice. Úplet je velmi odolný, dobře drží tvar a snadno se udržuje praním v pračce.

 

Značka Concept by Katia pro nás ztělesňuje luxusní, přitom minimalistické pojetí současného pletení. Líbí se nám zaměření na přírodní materiály, dlouhodobou udržitelnost přízí garantovanou certifikátem GOTS a odpovědnost ke zdraví i planetě. Vysokou kvalitu drží ve všech svých kolekcích, ať už se jedná o příze ponožkového typu, klasické pletací příze, nebo speciality z luxusních vláken. Fandíme jim, užíváme si je a s radostí je nabízíme všem českým pletařkám. Vyzkoušejte je a dejte nám vědět, jak jste s přízemi Concept by Katia spokojeni.