Co znamená Superwash?

Co znamená Superwash?

 

Vlna s úpravou Superwash je vlněná příze, kterou lze prát v pračce, aniž by zplstnatěla nebo změnila svou velikost. Příze s touto úpravou je vhodná pro pletení ponožek, ale i mnoha dalších výrobků - čepic, rukavic, šál, svetrů atd.

 

Když příze neplstnatí

Každé vlákno vlny je tvořeno šupinami, pokud se tyto šupiny spojí, dojde k plstnatění. Superwash proces zabraňuje vytváření vazeb mezi šupinami dvěma způsoby. Prvním z nich je máčení příze v kyselé lázni, která vlnu zbaví šupin. Příze je tak zbavená části lanolinu. Při druhém (méně častém) způsobu  jsou vlákna příze potažena polymerem nebo pryskyřicí, což na nich vytvoří vrstvu bránící plstnatění. Příze ošetřené jedním z těchto způsobů získávají úpravu Superwash. 

 

Nesušit v sušičce

Je důležité si uvědomit, že pokud vystavíte přízi s úpravou Superwash vysokým teplotám v pračce nebo sušičce, může dojít k poškození této úpravy a následkem toho může dojít k plstnatění. To je důvod, proč doporučujeme praní při nízkých teplotách a sušení na šňůře. V každém případě se při ošetřování Superwash příze řiďte pokyny na etiketě příze.

Superwash příze je znamenitá volba, pokud máte rádi přírodní materiály, ale nechcete přijít o komfort při jejich údržbě.

 

 

 

DOPRAVA

Při nákupu nad 1500 Kč
doprava ZDARMA.

VRÁCENÍ

Na vrácení zboží máte
14 dnů.

DOSTUPNOST

Zásilky expedujeme
do 24 hodin.

VĚRNOST

Věrné zákazníky
rádi odměňujeme.