Pletené návleky na ruce Herbstwind

Pletené návleky na ruce Herbstwind
Kategorie: 
| 3 minuty čtení |
31.3.2023

Návleky na ruce jsou malá praktická vychytávka pro každý den. Užijeme je v autě, na dětském hřišti, procházkách městem nebo třeba při pouštění draků :-) Návleky jsou také jednou z šikovných drobností, kterými můžeme udělat radost své kamarádce, dceři, mamince, nebo dětem.

 

Jisté je, že jejich pletení je veliká rychlovka. Často je pletu, když si chci vyzkoušet novou přízi, nebo naopak spotřebovat zbytky přízí, které se mi doma časem hromadí. Tentokrát jsem si chtěla otestovat merino Reggae Ombré od Schoppel Wolle, abych si udělala představu, jak příze vypadá po vyprání, jak reaguje na vyšší mechanickou námahu a jak dobře umí držet tvar. Vybrala jsem si barvu 1507 Herbstwind, ikdyž jsem dlouho váhala, zda nezvolit raději jednobarevnou variantu ze sesterské kolekce Reggae Mélange.

 

Příze je lehká a hřejivá, na zimu ideální. Je velmi hladká díky zplstěnému povrchu vlákna, krásně klouže po jehlicích a moc hezky se s ní pracuje. Úplet dobře pruží, je příjemný a měkký. Líbí se mi, už teď vím, že z Reggae budu plést i teplé čepice a nákrčníky. Použila jsem ponožkové jehlice č. 5, úplet byl hustý tak akrorát a práce velmi rychle přibývala.

 

Pletla jsem jen hladce a obrace, aby vynikly postupné přechody barev. Lemy návleků jsem pletla v jedné řadě hladce, v další obrace, jemně obepínají ruku a nekroutí se. Hlavní část návleků je hladká, ozdobená jen jednoduchým pruhem perličkového vzoru na přední straně. Klínek pro palec jsem tvarovala pouze z jedné strany, rozšíření je vidět v dlaňové části. Nemám ráda návleky bez palců, pletla jsem je opět hladce a ukončila bez pružného lemu. Pokud dobře odhadnete napětí nitě při uzavírání ok, nebude se okraj palce kroutit ani vás omezovat v pohybu. Na jeden pár návleků jsem spotřebovala 50 g příze, tedy 1 klubíčko. Za dva večery bylo vše hotovo i se začištěním a návleky mohly na svou první cestu do světa.

 

Pokud máte chuť pustit se do pletení návleků také, můžete si stáhnout návod v češtině. Těšíme se na sdílení fotek vaší práce.

 

Návod na pletení návleků na ruce z příze Schoppel Wolle Reggae Ombré na ponožkových jehlicích. Jednoduchý perličkový vzor na přední straně a pružné lemy na obou koncích. Dámská velikost.