Čepice Cotton-Merino pletená vzorem brioche

Čepice Cotton-Merino pletená vzorem brioche
Kategorie: 
| 2 minuty čtení |
6.6.2024

Dlouhé procházky přírodou mají letos v našem rodinném kalendáři své pevné místo, jsou příjemným zpestřením dnů bez našich obvyklých aktivit. Díky nim jsem revidovala stav teplých čepic v našem šatníku a pustila se do pletení nových.

 

 

Tentokrát jsem na čepice použila vzor brioche ze dvou různých barev. Na pletení je to rychlovka, ale přitom působí efektně, sofistikovaně a s ohledem na zvolenou přízi vypadá pokaždé jinak. Je to skvělá příležitost pro dvě čepice v inverzních barvách pro vás a vašeho partnera.

Výběr příze padl na moji oblíbenou Cotton-Merino od španělské značky Concept by Katia. Je úžasná. Měkká, nadýchaná, hřejivá. A protože obsahuje vysoký podíl bavlny, nedráždí ani citlivou kůži na hlavě. Na pletení čepic a nákrčníků doporučuji bez výhrad. Charakteristický vzhled s přirozeným melírováním zaujme na první pohled.

 

Pro dámskou variantu jsem vybrala jemné pastelové barvy, světle modrou 133 Blue a polární šedou 106 Light grey. Pánskou jsem pletla z kombinace tmavších barev 057 Night blue-Black a 108 Black.

 

Čepice a nákrčníky ráda pletu na kruhových jehlicích s délkou 40 cm, oka se na ni krásně srovnají a pletení rychle postupuje bez přetahování jehlice jako u metody magic loop. Ujímání v horní části čepice většinou provádím na ponožkových jehlicích, které jednak dobře fungují při malých průměrech a navíc pravidelně rozdělí pleteninu a často tak zastoupí i funkci značkovačů.

Čepice Cotton Merino pletená vzorem brioche
Čepice Cotton Merino pletená vzorem brioche

 

Návod je jednoduchý a snadno si ho upravíte podle svých potřeb. Čepici pletenou tímto vzorem můžete nosit s ohrnutým lemem, s bambulí nebo jen jednoduchou ve stylu homeless. Stejný vzor také můžete použít na nákrčník, který bude s čepicí tvořit báječné duo.

Pokud se chcete inspirovat, stáhněte si zdarma podrobný návod.

Stačí jen vybrat přízi a relaxovat se svým pletením :-)