Pletená podzimní čepice Zauberball

Pletená podzimní čepice Zauberball
Kategorie: 
| 2 minuty čtení |
31.3.2023

Podzim je jedno z nejkrásnějších ročních období, rozhodně tím nejbarevnějším. A právě barvy mě inspirovaly k upletení letošní první čepice.

 

Asi nejširší paletu barev nabízí příze Schoppel Wolle.  Přesto byla tentokrát moje volba jasná a rychlá, zamilovala jsem se do Zauberball 2203 Oktoberfest. Nenechte se svazovat mým výběrem a sáhněte po barvě svého svého srdce, Schoppel Wolle nabízí mnoho variant a všechny jsou úžasné. Vhodné jsou i příze Zauberall 100 a další příze stejné síly.

Vybírala jsem spíše tenkou přízi, abych si čepici užila už během podzimních procházkek a v mírných městských zimách. Hřeje tak akorát a krásně se vejde do kapsy kabátu. Příze má dlouhé barevné přechody, které se v klubíčku postupně opakují. Je měkká, poddajná, ale současně dostatečně odolná a nežmolkuje.

 

Mám ráda jednoduché věci, takže i moje nová čepice má jednoduchý vzor, který nechá vyniknout krásu materiálu. Je to rychlovka na pár hodin, kterou hravě zvládne i pletař-začátečník.

Čepici jsem pletla na kruhových jehlicích 2,5 s délkou 40 cm. Jehlice v této „minidélce“ jsou pro mě nepostradatelné při pletení všech věcí s malým průměrem – čepic, dětských nákrčníků, rukávů, svetrových průkrčníků, roláků apod. Pevná část jehlic má zkrácenou délku a může chvíli trvat, než si ruka zvykne na menší oporu v dlani. Ale přimlouvám se za to, abyste těmto jehlicím dali šanci a vyzkoušeli je. Pro mě jsou skvělé. Doporučuji startovat s pevnější variantou kovových jehlic, já běžně používám dřevěné Symfonie a jsem moc spokojená.

 

Lem čepice je trochu vyšší, než je běžné. Je to záměr, líbí se mi kontrast propracovaného lemu a hladké části. Křížená oka lem čepice dostatečně zpevní a současně zůstane pružný. Výšku lemu můžete přizpůsobit tak, jak se líbí právě vám. Stejně můžete upravit výšku čepice, stačí uplést hladkou část čepice vyšší nebo nižší.

 

Pokud se chcete inspirovat, stáhněte si zdarma podrobný návod.

Tak hurá ke klubíčkům a jehlicím! Těším se na fotky vašich originálních čepic.