Krajkové merino ponožky

Krajkové merino ponožky
Kategorie: 
| 2 minuty čtení |
07.12.2021

Tyto ponožky jsem pletla jako dárek a vybrala na ně úžasně měkké merino odlehčené bambusem. Pastelové barvy hned padnou do oka a výběr odstínu trochu potrápí, povedly se prostě všechny :-)

 

Příze má „ponožkové“ složení, ale s klidným srdcem ji mohu doporučit i na čepice, nákrčníky a další výrobky, je opravdu jemná a nedráždí. A jak se tenhle zázrak jmenuje? Jde o přízi s dlouhým jménem Flotte Socke 4f. Bambus-Merino Emotion od značky Rellana. Na její obnovené dodání jsme čekali téměř celý rok a jsme rádi, že vám ji opět můžeme nabídnout.

 

Na ponožky jsem vybrala romantický strukturový vzor. Lem je volný, má spíše ozdobnou funkci a klidně ho můžete uplést i dvojnásob vysoký. Základní vzor na lýtku a nártu se opakuje vždy po 16 okách, aby odpovídal velikosti pletených ponožek. Budete-li plést ponožky větší a potřebujete tak mít základní vzor na více ok, jednoduše přidejte hladce pletená oka na začátku i konci sekvence. Pokud naopak chcete vzor na menší počet ok, upleťte hladkých ok na okrajích méně, nebo je můžete úplně vynechat.

 

Návod vás provede pletením ponožek od horního okraje ke špičce. Já jsem zvolila klasické ponožkové jehlice, ale samozřejmě můžete použít i kruhové jehlice – buď v délce 25 cm, které jsou na malé průměry přímo navržené, nebo i delší a plést metodou magic loop. Já sama kruhovky používám na všechno ostatní pletení, takže ponožkové jehlice jsou pro mě vítanou změnou. Krásně mi také rozdělí pletení na čtvrtiny a nepotřebuji tak používat značkovače ani počítat oka.

Krajkové merino ponožky
Krajkové merino ponožky

 

Návod si můžete zdarma stáhnout po přihlášení k vašemu účtu.

Ať vás pletení baví :-)

Návod na pletení ponožek od horního okraje ke špičce. Velmi jemné a měkké merino odlehčené bambusem je ideální materiál na ponožky pro celodenní nošení.