Kdy a jak vyzvednout balíček na výdejním místě Zásilkovna.cz

Kdy a jak vyzvednout balíček na výdejním místě Zásilkovna.cz
Kategorie: 
| 2 minuty čtení |
13.2.2021

Ráda bych Vám představila možnost osobního odběru balíčků na výdejních místech Zásilkovny. Dozvíte se, co je to Zásilkovna a co od ní můžete očekávat, objednáte-li si s doručením na výdejní místo Zásilkovny. Není to nic složitého. Je to téměř stejné, jako když jdete na pobočku České pošty.

 

Co je to Zásilkovna?

Je to síť výdejních míst po celé ČR (ale také už i v zahraničí). Výdejní místo může být kdekoliv - obchod, lékárna, trafika, butik, benzinka. Každé takové místo poznáte podle loga, které by mělo být součástí vstupu do provozovny. Aktuální seznam výdejním míst najdete zde.

 

Jak funguje objednávání?

 

V objednávce zvolíte způsob dopravy Zásilkovna.cz a kliknete na Zvolte výdejní místo Zásilkovny. Ze seznamu výdejních míst vyberete, kam si chcete nechat balíček doručit. Zároveň se vám zobrazí informace o vybrané pobočce, dozvíte se mimo jiné:

  • otevírací dobu výdejního místa
  • umístění v mapě
  • kontaktní údaje (adresa + telefon)
  • doplňkové informace (např. možnosti parkování)

Název zvoleného výdejního místa se vám zobrazí.

 

Kdy je zboží na výdejní místo doručeno?

Běžná doba doručení je 2 -3 pracovní dny od okamžiku, kdy Vám zašlu email s informací o provedené expedici balíčku.

 

Jak funguje avizování a lze sledovat stav doručení?

Zásilkovna.cz vás informuje prostřednictvím SMS a e-mailem, který jste zadali v objednávce. Vyčkejte prosím, až dostanete informaci, že je zboží uloženo na vámi zvoleném výdejním místě. Pokud na toto výdejní místo přijdete dříve, balíček tam nebude.

Stav doručení můžete také průběžně sledovat na této adrese. Ve formuláři zadáte číslo vašeho balíčku, které vám posílám v emailu v momentě, kdy je baliček expedovaný.

 

Jak dlouho je balík na výdejním místě Zásilkovny uložen?

Běžná doba uložení činí 7 kalendářních dnů. Můžete ovšem zažádat o prodloužení na 21 dnů včetně prostřednictvím odpovědní SMS.

 

Jak mohu balíček vyzvednout, potřebuji k tomu speciální údaje?

Balíček si můžete vyzvednout jakmile vám dojde SMS či e-mail s informací o uložení. Obdržíte také heslo, které musíte při vyzvedávání nadiktovat prodejci na výdejním místě. Takže si příchozí SMS zprávy a e-maily nemažte do doby, než budete mít balíček v rukou.