Dvoubarevné kašmírové ponožky

Dvoubarevné kašmírové ponožky
Kategorie: 
| 2 minuty čtení |
19.9.2022

Moderní ponožkové příze se mezi pletaři těší stále většímu zájmu. Důvod je jasný. Jde o velmi kvalitní materiál se snadnou údržbou a stabilním, odolným úpletem. Specialitky jako jsou ponožkovky s přidaným kašmírem, extra jemným merinem, lnem nebo hedvábím pak posouvají proces pletení i jeho výsledek ještě o úroveň výš. Je to zážitek jak pro naše pletařské ruce a duše, tak i pro šťastné nositele našich ručně pletených kousků.

 

Kombinaci dvou kašmírových ponožkových přízí jsem si vybrala pro svůj poslední ponožkový projekt. Samovzorovací přízi s dlouhými jemnými přechody Flotte Socke 4f. Cashmere-Merino v tyrkysové barvě 1323 jsem doplnila přízí v tmavším tónu Hot Socks Pearl uni 04. Padnou k sobě skvěle. Samovzorovačkou jsem upletla lem a špičku, patu z jednobarevné. Na středu ponožky se obě příze pravidelně střídají.

 

Použitý vzor je na ponožky velmi vhodný a vykouzlíte s ním spoustu efektů, stačí použít kontrastní barvy přízí a rázem budou ponožky vypadat úplně jinak. Platí, že dominantně působí příze, kterou jsou pletené hladké řady. Pro docílení jiného vzhledu tedy stačí jen prohodit pořadí přízí. 

 

Vzor se plete pouze z hladkých a obratkých ok, takže je mimořádně vhodný i pro začátečníky. Při křížení přízí na rubu pletení veďte vlákno s přirozeným napětím, zbytečně oka nestahujte, ani je nenechávejte příliš volná. Vzor využijete také na dětských čepičkách, na letních tričkách nebo třeba při pletení bavlněné deky.

Dvoubarevné kašmírové ponožky lem
Dvoubarevné kašmírové ponožky špička

 

Návod mají k dispozici zdarma všichni naši zákazníci. Více o podmínkách Návody zdarma

Ať vás tvoření baví :-)

Jemné a pohodlné ponožky pro každodenní pohodu pletené z ponožkové příze s kašmírem. Použili jsme dvě různé příze tón v tónu. Lem a špička jsou pleteny ze samovzorovací příze s dlouhými postupnými přechody, pata z jednobarevné příze, na holeni a nártu se obě příze střídají.